Kuidas hommikuseks treeninguks õigesti toituda?

Kas leiad end alati mõtlemast, mida peaksite enne ja pärast treeningut sööma? Või kas on üldse vaja süüa? Need on olulised küsimused, mida küsida, sest õige toitumine võib sinu energiataset, tuju ja tulemusi oluliselt muuta ning seega oluliselt mõjutada seda, kui tõenäoliselt sa uuesti treenid.

Toit mõjutab ka seda, kui kiiresti sa treeningust taastud. See, mida pärast treeningut sööd, mõjutab seda, kui kiiresti suudad uuesti treenida. Proteiin saidilt mrbiceps.ee võib aidata su organismi treeninguks edukalt ettevalmistada ja harjutamisest tõeliselt suurepärase tulemuse saavutamiseks soovitavad kasutada kaseiini sisaldavaid toidulisandeid, mille kohta võib https://www.mrbiceps.ee/kataloog/spordilisad/valk-proteiin/aeglane-imendumine-kaseiin/ aadressilt lugeda täpsemalt.

Spetsiifilised soovitused selle kohta, mida, millal ja kui palju süüa, varieeruvad oluliselt olenevalt kellaajast, treeningu tüübist ja pikkusest ning sinu isiklikest eesmärkidest.

Mida süüa enne treeningut?

Üldiselt on energia säilitamiseks ja lihaste kasvatamiseks soovitatav süüa enne treeningut valgu ja süsivesikute kombinatsiooni. Teisest küljest tuleks vältida toite, mis sisaldavad suures koguses rasva või kiudaineid, kuna need võivad põhjustada maoärritust ja krampe.

Kas söömine enne treeningut on tingimata vajalik?

Kui treenid hommikul peale ärkamist alla tunni ei pea tingimata sööma. Kui sul on varajane treening, mis on kerge ja proovid kaalust alla võtta, võib olla parem juua klaas vett, kuid jätta toit söömata, sest see julgustab keha rohkem rasva põletama.

Kui sinu treening on mõõduka intensiivsusega või kestab kauem, võib abi olla väikesest suupistest. Uuringud soovitavad vastupidavusalade sportlastel mitte täiesti tühja kõhuga olla enne intensiivset treeningut. 

Kui teed rasket treeningut tühja kõhuga, ei pruugi sul selle sooritamiseks piisavalt energiat olla. Kui sööd enne treeningut väikese vahepala, võid tegelikult põletada rohkem kaloreid ja teha ka raskema treeningu.

Kui palju aega enne treeningut süüa?

Isegi kui sul on enne treeningut vaid 10 minutit, söö väike kogus kiiresti seeditavaid süsivesikuid, näiteks väike banaan, peotäis viinamarju või peotäis teravilju, et sul oleks treeninguks vajalikku füüsilist ja vaimset energiat. Väikese süsivesikuterikka suupistega enne treeningut võid olla üllatunud, kui palju rohkem energiat sul on.

Kui aga ärkad vähemalt 30 minutit enne treeningut, on sul piisavalt aega, et seedida veelgi rikkalikum, vähemalt umbes 200 kalorist koosnev suupiste. Mõtle siinkohal kergele hommikusöögile, nagu muffin koos supilusikatäie maapähklivõi ja mõne banaaniviiluga võiö õun supilusikatäie mandlivõiga või pool tassi tavalist jogurtit.

Need, kellel on nõrk seedimine ja kes tunnevad, et nad ei suuda enne treeningut süüa, peaksid siiski kaaluma lihtsalt seeditavat võimalust, nagu spordijook või smuuti. Vahel on kehal vedelaid kaloreid kergem taluda ja aja jooksul suudad nii treenida oma magu enne trenni rohkem toitu taluma.

Ärkamine piisavalt aega varem väikese hommikusöögi söömiseks enne intensiivset hommikust treeningut, võib olla ideaalne meetod treeningu tegemiseks. Sinu organismis olevad lisakalorid aitavad sul vältida väsimust, nii et sul on piisavalt energiat, et lõpetada edukalt treening. Uuringud näitavad, et isegi ainult kohvi joomine enne treeningut võib aidata parandada sportlikku sooritust.

Pole ühest vastust, mis sobiks kõigile. Üks asi, mida peaksid siiski kindlasti teadma, on see, et toit, mida sööd enne higistamist, selle ajal ja pärast seda, võib mõjutada sinu enesetunnet ja seda, kas saavutad oma treeningu eesmärgid või jäävad need saavutamata. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga