Kuidas hoida prillid puhtad ja uduvabad

Et prillid püsiksid kriimuvabad ning ei läheks uduseks, hoolda neid selleks ettenähtud vahenditega.

Prillid on järjest popimad! Trendikaid raame tahavad kanda ka need, kellel nägemine korras. Näiteks nullklaasiga arvutiprille võib kanda ka koos kontaktläätsedega. Et prillid püsiksid kauem ilusad ja kriimuvabad, tuleb neid õigesti puhastada. Sügis-talviseks hooajaks tasub hankida ka spetsiaalne hooldusvahend, et vältida tüütut prillide uduseks minemist iga kord, kui õuest siseruumi astud.

Puhasta prille prillilapiga

Kuigi seda on vähemalt korra elus teinud ilmselt iga prillikandja, on prillide puhastamine suvalise kuiva riidega (näiteks pluusiservaga) üks lihtsamaid viise prillide rikkumiseks. Juba üks kare kiud või kriipiv osake riide ja klaasi vahel võib selle ära kriimustada. Hangi spetsiaalne prillilapp igasse kohta, kus seda vaja võib minna – koju, tööle, autosse ja käekotti. Nii on õige lapp prillide puhastamiseks alati käepärast, kui seda vajad.

Osta prilliklaaside puhastamiseks õige vahend

Prilliklaase ei tohiks puhastada kuivalt. Niisutamiseks sobib puhas soe vesi või spetsiaalne neutraalne puhastusvahend. Prillide puhastamiseks ei maksa kasutada kodukeemiat, kuna erinevad pindaktiivsed ained võivad prilliklaaside katet ja ka prilliraame kahjustada. Sobiva puhastusvahendi ja pehme mikrokiust lapiga puhastatud prillid näevad välja kauem nagu uued. Väldi ringikujulisi liigutusi ning pühi klaase pigem suunaga keskelt prillisanga suunas.

Hoolda prille uduvastase vahendiga

Prillide pidev uduseks minek külmade ilmadega või näomaski kandes võib olla tõeliselt tüütu! Käredama pakasega võib aur prilliklaaside koguni “jäälilledeks” muutuda. Õnneks on olemas terve hulk erinevaid uduvastaseid vahendeid prilliklaaside hooldamiseks. Mõnikord on vahendiga kaasas ka spetsiaalne uduvastane lapp. Uduvastase hooldusega üle käidud prille võid iga ilmaga mugavalt kanda ilma, et peaksid neid kümneid kordi päevas kuivatama.

Hoolitse prilliraamide eest

Kosmeetika, meik, higi ja erinevad ained võivad mõjutada prilliraamide, iseäranis plastist raamide välimust. Seega hoolitse regulaarselt ka prilliraamide eest. Sellel ajal, kui sa prille ei kanna, hoia neid jäigas prillitoosis. Nii püsivad prillid esiteks puhtamad ning väldid nende tahtmatut kriimustamist ja kahjustamist. Prille ei tasu jätta lahtiselt käekotti, taskusse või lauasahtlisse, kus neid võivad kogemata kriimustatud saada.

Aseta prillid alati õigetpidi lauale 

See pisidetail mängib prillide eluea pikendamisel olulisemat rolli, kui esialgu võib tunduda. Veendu, et prillid ei jääks kunagi pärast eest võtmist nii, et klaasid on alaspidi vastu lauda või muud pinda. Kui soovid, et prillid näeksid võimalikult kaua välja uued, ilusad ja kriimuvabad, siis aseta need eest ära võtmise järel stabiilsele pinnale või prillitoosi õigetpidi, st. sangad kokkuvolditult allpool.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga