Käimasolevad projektid

Esinejad ja mentorid


Rainer Sternfeld, Planet OS asutaja ning tegevjuht:
“Olen lõpetanud TTÜ tootearenduse ja mehhatroonika erialal. Olen alati olnud uudishimulik, ning püüdes mõista, kes ma olen, ütlesin 16-30aastaselt pea kõigile võimalustele “jah”. Kui esialgu sündisid sellest TTÜ Fotoklubi ning TTÜ Robotiklubi, siis hiljem juba väikeettevõtted ja projektid, mis kõik olid seotud tehnoloogiaga. Seejärel veetsin pea 6 aastat ABBs, viies ellu eriprojekte tootmistarkvarast ERP tarkvarani, innovatsioonilinnakutest elektriautode kiirlaadimisvõrguni. Sain aru, et ma polnud eneseotsinguil, vaid et ma olengi tehnoloogiaettevõtja. Viimased 5 aastat olen elanud Silicon Valleys ning juhtinud Planet OSi, kus tegeleme andmetöötlusega, rakendades seda nii kliimateaduse, energia-, transpordi-, põllumajanduse- ning kindlustuse ärivaldkondades. Ootan huviga teie pealehakkamist!”
Lauri Väin, Starshipi tehnoloogiajuht -
"Mulle meeldib asjade tegemiseks leida uusi ja mugavamaid ning tõhusamaid viise. Selleks on olnud küllalt võimalust Skype'is, eelmiste robootikaprojektidega ja nüüd Starshipis. Tegeleme robotite abil tänavatel pakiveo lahendamisega, et linnapilt oleks rohelisem ning kogemus vahetum."
 
Hardi Meybaum, Matrix Partners -
"Olen lõpetanud TTÜ mehaanikainsenerina. Mind on alati huvitanud infotehnoloogia ja mehaanika omavaheline sümbioos, mis viis mind GrabCADi asutamiseni."

 
Taavet Hinrikus, TransferWise’i asutaja -
ettevõtlus, programmeerimine 
 
Kai Backman, Tinkercadi asutaja -
inseneeria
 
Kristel Kruustük, Testlio kaasasutaja ja tegevjuht: 
"Testlio pakub professionaalset äppide kvaliteeditagamise teenust sellistele ettevõtetele nagu NBA, Microsoft, Salesforce ja CBS Interactive. Testlio kontorid asuvad San Franciscos, Tallinnas ja Tartus. Enne Testliot töötasin tarkvara testijana."
 
Mikk Olli, GrabCAD -
"GrabCADi disainijuhina olen aidanud luua ühe suurima inseneride community ja disaininud online-tööriistu, mida kasutavad tuhanded ettevõtted. Ma disainin igapäevaselt kasutajaliideseid erinevatele toodetele, aga minu tähtsaim tööülesanne on õigete küsimuste küsimine, et lahendada keerulisi probleeme võimalikult lihtsalt. "
 
Allan-Herman Pool, CalTech Postdoctoral Fellow - 
"Olen neuroteadlane California Tehnoloogia Instituudis, kus ma uurin, kuidas bioloogilised tungid nagu janu ja nälg kontrollivad meie käitumist. Oma esimesed katsed bioloogias tegin Tallinna Tehnikaülikoolis, kus mul tekkis sügavam huvi närvisüsteemide vastu. Doktorantuuris California Ülikoolis Berkeleys alustasin motiveeritud käitumist vahendavate närvirakkude otsingutega ajus. Praeguseks suuremaks eesmärgiks on rakendada tehnoloogiaid, mis võimaldaks manipuleerida neid rakke ja seeläbi kontrollida käitumist."
 
Kristo Iila, PlanetOSi arendusjuht:
"Planet OS on Eesti juurtega globaalne startup, mis tegeleb suuremahuliste keskkonnaandmete halduse ja analüüsitarkvara arendusega. Olen huvitatud erinevatest hajuslahenduste arhitektuuridest ja nende põhjal tehtud rakendustest. Viimased 10 aastat olen kokku puutunud nii päikese- kui tuuleenergial põhineva taastuvenergia tootmise optimeerimisega. Samuti olen tegelenud 3D visualiseerimisega. Olen kokku puutunud erinevate ettevõtete käima tõmbamisega, täites rolli, mis ühendab endas äri- ja tehnoloogiapoole." 
 
Helen Põldsam, Harvard Graduate School of Education:
"Olen omandanud kaks kraadi Harvardis - majandusteaduses ning haridustehnoloogias. Pärast ülikooli alustasin investeerimispanganduses, kuid sain kiirelt aru, et soovin pigem ise midagi ehitada. Sellest sain tõuke õppida programmeerima ning põhiliselt tegelen suurte andmete analüüsiga.
Valdkondadest pakuvad mulle enim huvi haridus ning tervishoid.
Haridusvaldkonnas alustasin kunagi San Franciscos ettevõtlusõppega seotud üritustesarja, millest kasvas välja ettevõtluskiirendi Alchemist Accelerator. Hetkel töötan aga ühe suurte andmete analüüsi ning vähiraviga seotud põneva projekti kallal."
 
Rainer Paat, programmeerija Skype'is, RCSnail kaasasutaja:
"Olen lõpetanud TÜ füüsikuna ja mind on alati huvitanud energia- ja loodussäästlikud tehnoloogilised lahendused. RCSnail eesmärgiks on läbi mängu populariseerida reaalteadusi ning keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid, jagada teadmisi programmeerimises, elektroonikas, CAD ja 3D printimises ning teistes inseneeriavaldkondades. Samu teadmisi ja väärtushinnanguid tahan edasi anda ka suvekoolis."
 
 Toomas Römer, ZeroTurnaround kaasasutaja ja tehnoloogiajuht:
"Ma alustasin 20 aastat tagasi programmeerimisega ja olen seda viljelenud mitmetes tehnoloogiates. Viimased 10 aastat olen lisaks tegelenud tootearenduse, ettevõtte kasvatamise ja palju muuga. Juba ootan põnevate meeskondadega koos tööd teha!"
 
Alvar Lumberg, TransferWise'i arendusjuht:
"Minu kirg on lahendada inimeste probleeme nutika tarkvaraga. Viimased neli aastat olen tegelnud sellega TransferWise'is. Mulle läheb korda, et targad inimesed kasutaks oma aega inimkonna reaalsete probleemide lahendamisele, ja teeks seda nutikalt. Aidata oskan programmeerimise ja vähese aja aruka kasutamise vallas."
 
 Andres Sirel, Insplay tegevjuht:
"Töötasin 11 aastat Microsoftis, sellest viimased aastad Malaisias Kuala Lumpuris Windowsi äriüksuse juhina. Nüüd olen tagasi Eestis juhtimas isa poolt 25 aastat tagasi loodud pereettevõtet, mille uus nimi on Insplay. Tegeleme arendavate mänguasjade, lauamängude, puslede, programmeeritavate robotite ja nutividinate maaletoomise ning turustamisega. Insplay missioon on toetada kasvava põlvkonna STEAM oskuste omandamist ja uue innovatsioonilaine tekkimist Eestis, millele aitab kaasa ka Hüppelaua suvekool."
 
Hendrik Mölder, CODY kaasasutaja, tarkvaraarenduse praktikant Testlios:

"Õpin Manchesteri ülikoolis "Computer Science with Business and Management" erialal ning kaasasutasin hiljuti programmeerimisõppe platvormi Cody, mille eesmärk on koodimisega alustamine just põhikooliõpilaste jaoks võimalikult lihtsaks muuta. Loodan suvekoolis abiks olla arvutiteadust ja äri puudutavate küsimuste lahendamisel."
 
 Ronald Tammepõld, Starshipi tarkvarainsener:
"Minu kogemused robootikast tulenevad mitmete võistlusrobotite arendamisest ning kahes innovaatilises robootika-start-up'is töötamisest. Oma teadmiste jagamisega loodan abiks olla suvekoolis osalevate noorte projektide valmimisele ning julgustada neid jätkama enda arendamist tehnoloogiavaldkonnas."
 
Kalver Sild, ettevõtja ja mehaanikainsener:
"Minu igapäevatöö on Eesti esimese automaatse vinüülplaadipuhastaja "Degritter" tootedisain ja tootmisahela koostamine (design for manufacture). Tean, mida tehased tahavad! Ma oskan koostetest üleliigset keerukust taandada: kas kaks kruvi on ikkagi parem kui üks?"

 
Katrin Nigumann, kunstnik, UX-disainer:
"Butafooriaks nimetatakse teatris neid asju, mis teevad lavast lava: alates hiiglaslikest liikuvatest ampelmannidest lõpetades vaikselt kasvava kunstmuru või hästi miimiliste ooperilauljate maskidega. Tean, mida tähendab iduettevõtete maailmas levinud tähepaar UX (user experience) ehk kasutajakogemus. Olulisim on töökindlus ja kvaliteet, kogemus on tootedisaini garantii. Oskan asju perspektiivi panna, sõna otses mõttes: minu maalitud on Makerlabi suur steampunk seinamaal."
 
Karl Põder, Makerlabi masinate spetsialist:
"Minu spetsialiteediks on mootorid, laserlõikurid, keevitamine, parameetriliste mudelite joonistamine, Arduinod (programmeerin mikrokontrollereid), hill-billy kultuur. Mulle meeldib leiutamine: olen oma metsaradariga jõudnud Ajujahi saate top 30 sekka. Küsi minu käest nõu, kui vajad loomingulisi-tehnilisi äkklahendusi."
 
 Jana Pavlenkova, Prototron rahastu tegevjuht:
"Olen lõpetanud TÜ keskkonnafüüsika eriala ning tegelesin pikalt suurte keskkonatehnoloogia projektidega. Hetkel aitan Prototronis leiutajaid ja startuppe nende ideede arendamisel.”
 
Kristi Tammet, Playtechi praktikant:
"Olen lõpetanud TTÜ elektriajamite ja jõuelektroonika eriala ning töötanud PhD teadurina Hiina ühes hinnatuimas riiklikus elektrilaboris. Paar aastat tagasi muutsin suunda ja aitasin ettevõtetel kasvada ning tuua turule uusi innovaatilisi tooteid ja teenuseid. Sellega seoses avastasin enda jaoks IT ja programmeerimise ning nüüd täiendan ennast Playtechi praktikaprogrammi raames. Olen suur biohackingu ja tehnoloogia fänn."
 
 Kaspar Kuus, Cody asutaja:
"Mulle pakub huvi turundus ja selles valdkonnas eksperimenteerimine. Olen 2016. aasta parima õpilasfirma Spoony asutaja ja hetkel tegelen programmeerimise õppeplatvormi Cody loomisega."

Kui tunned, et saad ja tahad ka "Hüppelaua" toimumisel abiks olla, anna oma soovist teada: info@eesti2.ee

Suvekooli paremaks õnnestumiseks on teretulnud ka rahaline toetus

EESTI.2.0, INC
IBAN: EE122200221061924441 (Swedbank AS)