Liitreaalsus ehk AR!

Kas Sind huvitab tehnoloogia tulevik? Kui jah, siis olete ehk kuulnud liitreaalsusest ehk AR-st.

AR on teatud tüüpi tehnoloogia, mis lisab reaalsesse maailma digitaalseid elemente, parandades Sinu kasutuskogemust. Näiteks kujutage ette, et näete tänaval kõndides teavet Teid ümbritsevate inimeste ja kohtade kohta. See on liitreaalsuse üks võimalik rakendus.

AR-i on juba kasutatud paljudes tööstusharudes, sealhulgas jaemüügis, hariduses ja tervishoius. Näiteks on mõned jaekauplused hakanud kasutama AR-i, et aidata klientidel riideid selga proovida, ilma et nad peaksid riietusruumi minema. Seda tehakse seadme, näiteks telefoni või tahvelarvuti abil, et kanda rõivaste digitaalne kujutis inimese kehale.

Tervishoius on AR-i kasutatud arstide abistamiseks patsientide ravimisel. Üks näide on kirurgiline simulaator, mis võimaldab arstidel harjutada operatsiooni virtuaalse patsiendi peal enne operatsiooni sooritamist reaalsel patsiendil. See võib aidata vähendada operatsiooni ajal vigade ohtu.

Liitreaalsus klassiruumis

AR-l on klassiruumis palju potentsiaalseid rakendusi, sealhulgas õpilaste kaasamise ja õpitulemuste parandamine.

Üks võimalus AR-i klassiruumis kasutada on anda õpetajatele reaalajas tagasisidet õpilaste arusaamise ja edusammude kohta. Näiteks võib õpetaja projekteerida skeemi või võrrandi tahvlile ja paluda õpilastel see lahendada. AR abil saab õpetaja seejärel mobiilseadme või tahvelarvuti abil õpilaste töid skannida ja reaalajas tulemusi vaadata. See võimaldaks õpetajal anda kohe tagasisidet ja aidata raskustes olevaid õpilasi.

AR-i saab kasutada ka tunni sisu täiustamiseks. Näiteks selle asemel, et lugeda ajalooõpikust Vana-Rooma kohta, võiksid õpilased AR-tehnoloogia abil virtuaalselt uurida Vana-Rooma varemeid. See annaks õpilastele kaasahaaravama õppimiskogemuse ja aitaks neil materjali paremini mõista. Lisaks saab AR-i kasutada virtuaalsete väljasõitude loomiseks, mis võimaldavad õpilastel uurida maailma eri osi ilma klassiruumist lahkumata.

1 comment

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga