Blogi

Pakirobotid annavad inspiratsiooni laste turvaliseks kooliviimiseks

Postitas Ede 09.11.2016


Kas internetipoest ostetud kaupu laiali kandes mööda linnatänavaid hääletult vuravad robotid võivad anda vihje, kuidas lahendada hommikusi ummikuid koolimajade ees? Sel mõttel võib olla jumet, kuid päris kindel on see, et millegi uue ja põnevaga alustades tasub haarata võimalusest õppida teiste kogemusest. 
Mida nägid ja õppisid kaks kuud tagasi sündinud õpilasfirma "Laps kooli" tegijad rahvusvaheliselt laineid löövas ettevõttes Starship Technologies, kirjutab õpilasfirma üks asutaja Oskar Vilo (pildil esireas vasakul Hakkatoni võistlusel):

"Paar päeva tagasi sattusin koos oma tiimiga külastama ühte põnevat ettevõtet nimega Starship. Starship tegeleb kullerrobotite tootmisega.
Kuna meie ettevõtted on küllaltki erinevad, siis oli veidi raske leida ettevõtete vahel ühiseid tugipunkte, sellest olenemata saime väga
kasulikku nõu tiimi kokkupaneku ja tiimi juhtimise kohapealt.
Ettevõtte õhkkond oli väga noortepärane ja meisse suhtuti nagu võrdsetesse.
Ekskursiooni viis läbi Margus Anvelt (Head of Support and Deployment). Käisime läbi 2 korrust, esimesel korrusel olid kontorid ja teisel korrusel sai näha kuukulgureid (nende esimene projekt: tahtsid müüa kosmosejaamadele kulgureid).
Kontorites käis tihe töö ja Margus näitas ja seletas meile nende tegevusalasid, mida nad täpselt teevad, kuidas nad seda
teevad ja mis on pakiroboti sees. Eriti huvitav oli näha, kuidas ettevõte teeb oma toote testimist, kuidas roboti pealt oli otsepilti näha kusagile kaugele kaugele teise riiki. Ettevõtte külastus lükkas ümber kõik eelarvamused tavapärasest kontorielust ja selle töörutiinist, ning näitas meile kui mõnus ja uuenduslik võib üks kontor olla.
Kokkuvõtteks ütleks, et tegemist oli väga huvitava kogemusega ja tahaks tänada tervet Starshipi meeskonda meie võõrustamise eest."