Blogi

Minu tee tehnoloogias on garanteeritud!

Postitas Ede 21.11.2017

Tartu Karlova Kooli 8. klassi õpilane Carmen Ceisy Lehter jagab oma kogemusi, kuidas ta sattus Eesti 2.0 suvekooli Hüppelaud, mis aitas tal jõuda veendumusele, et tema tulevik saab olema seotud tehnoloogiaga:
Pildil on Carmen Ceisy (vasakul) oma tiimiga, kuhu kuulusid ka Eva-Maria, Victoria, Mia Loviisa ja Nora, Hüppelaual arendamas ürituste teavituskeskkonda "MÕHTU".
"Hakkasin tehnoloogia vastu huvi tundma pärast seda, kui ma olin 12aastane ja mu onu tõi meile külla tulles kaasa esimese serveri, mida oma elus nägin. Mind hakkasid huvitama arvutid, programmeerimine jms. Codecademy leheküljel kätt harjutades sain asjast rohkem aimu, kuid tollel hetkel ei osanud end veel näha IT suunas minevat.
Aktiivse noorena tegin kooli loovtööks minifirma ning kooliaasta lõpu poole tuli mulle õpilasfirmade programmi kureerivalt Junior Achievementilt kiri kutsega suvekooli “Hüppelaud”. Mul olid suvel  plaanis mitmed erinevad laagrid, kuid see oli pikim.
Kuna elasin ise tollal  Järvamaal, ei teadnud ma ei Tartut ega seda, kuidas ma oleksin sel hetkel siin hakkama saanud. Kuid elu on õpetanud, et võimalustele tuleb "jah!" öelda!
Ma ei osanud üritusest esialgu midagi oodata, kuna polnud selliste asjadega eriti kokku puutunud ega olnud just taustauuringut ka teinud. Teada sain kõigest alles suvekooli esimestel päevadel. Kui minu ootused oleksid olnud olla viis päeva koos toredate inimestega, panna kokku üks ülilahe toode, süüa head toitu ja olla ümbritsetud positiivsete ning moriveeritud inimestega, siis jah, minu ootused vastasid sellele!
Hiljuti käisin Tech Sistersi poolt (üks korraldatajest oli juba Hüppealaualt tuttav Kristi!) Tartus tarkvaraarendusfirma Nortali kontoris üritusel DigiGirls, kus olid kokku tulnud IT-st huvitatud tüdrukud ja kus sai jälle proovida erinevaid uusi asju. Erinevus Hüppelauast oli see, et Hüppelauas tegime selle kõik läbi koos mentoritega ja lõime ise start-upi (kes teab, võib olla tegelete ka tulevikus sellega edasi), aga DigiGirls'is saime justkui lühikursuse erinevatest valdkondadest.
On väga oluline, et tüdrukud ei arvaks, et IT ei sobi neile, kuna nad on naised ja sellest eelarvamusest üle saamiseks võiks tüdrukutele eraldi üritusi olla veel rohkemgi! Minu arvates on selliste ürituste korraldamine tähtis, kuna paljudes koolides ei ole sarnaseid huviringe/tunde ja seega saavad õpilased IT ja muu sellisega lähemalt tuttavaks alles siis, kui nad on langetanud otsuse minna seda õppima pärast põhikooli.
Nüüdseks on juba üle nelja kuu tagasi toimunud suvekoolist “Hüppelaud” mul väga positiivsed kogemused, kindel karjäärivalik, palju uusi tutvusi, kontakte ja oskusi. Lõpetuseks, kõigile kel on vähegi huvi ja võimalust, siis anna aga minna ja ütle "JAH!""