Blogi

Hakka juba koolis ettevõtjaks!

Postitas Ede 12.09.2016


9.-11. septembril Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimunud esimesel õpilasfirmade loomise maratonil Hakkaton tehnoloogia eripreemia saanud meekonna liige ja Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilane Sander Kukk kirjutab, kuidas sündis idee luua lapsevanemate aega ja liikluskorraldust säästev rakendus "Laps kooli":

"Sattusin paar päeva tagasi ühele tõsiselt lahedale elu muutvale üritusele, mille nimi on Õpilasfirmade Hakkaton.
Üritusele läksin koos väga hea sõbraga ja meie õnneks sattusime ka kohe vägevate poistega tiimi.
Mulle isiklikult on väga tuttav igahommikune pilt koolimaja ees olevast tänavast, kus on rodus hulk autosid, kust igastühest väljub tavaliselt ainult üks või maksimum kaks last.
Otsustasime luua süsteemi, mis vähendaks nii liiklusummikuid kui ka lastevanemate ajakulu. Süsteem aitab kehvema ühistranspordiühendusega elukohaga lastevanematel pisemate kooliviimisel koopereeruda ja selliselt oma ajakulu vähendada. Lahenduse raamid saime kokku üritusel ja täna juba nuputame teostuse kallal.
Siinkohal pean mainima, et idee teostamiseni poleks me ilmselt kunagi jõudnud, kui üritusel kohapeal poleks olnud kõiki neid toredaid mentoreid, kes oma kogemuste ja teadmiste põhjal meid õigesse suunda juhtisid. Samuti tahaks tänada ka ürituse korraldajaid ning jään lootma, et üritus saab toimuma ka tulevikus."

###

Esmakordselt toimunud Hakkaton tõi kokku 65 8.-12. klassi õpilast koolidest üle Eesti, et leida 48 tunni jooksul jätkusuutlikud äriideed ja nende elluviimiseks vajalik meeskond ning tuua turule ka esialgne toode või teenus. Õpilasi nõustasid rahvusvahelise kogemusega mentorid. 

Hakkatoni parimad võistkonnad tulid välja järgmiste ideedega:
I koht: Jakkaton - purjeriidest jakid
II koht: Suck It - imemispastakad
III koht: Varjur - töövarjuportaal
Innovatsiooni eripreemia: Jakkaton - purjeriidest jakid
Tehnoloogia eripreemia: Lapsed kooli - laste kooli viimise lahendus
Turu-uuringu eripreemia: Minizza - pizzaautomaadid koolidesse

Žürii:
Yrjö Ojasaar
Sten Tamkivi
Omari Loid
Jaanus Kase
Sander Gansen
Jasper August Tootsi
Kaspar Kuus

Hakkatoni korraldas Eesti koolides ettevõtlusõpet suunava programmi Junior Achievementi vilistlasi koondav JA Alumni Estonia, mille liikmed on ka Eesti 2.0 projektides aktiivselt kaasa löönud noored. 

Rohkem pilte üritusest meie FB-lehel.