Blogi

Robootikaga rakkes Rakkes

Postitas Ede 02.04.2018Kui iga Eesti asula hakkaks endale taotlema millegi pealinna aunimetust, siis tilluke Rakke alevik võiks täie õigusega võtta endale „robootikapealinna” tiitli.

Finantstehnoloogiaettevõte TransferWise toetab 25 000 euroga mittetulundusühingut Eesti 2.0. Annetuse summa koguti kokku TransferWise’i ülekandetasude pealt, mis saadeti mujalt maailmast vabariigi sünnipäevakuu vältel Eestisse. Saadava summaga plaanitakse finantseerida MTÜ Eesti 2.0 suvekooli “Hüppelaud”, mille eesmärgiks on innustada noori huvituma tehnoloogiast. TransferWise’i töötajad on eelnevalt “Hüppelaua” programmis mentoritena juba kaasa löönud.

Minu tee tehnoloogias on garanteeritud!

Postitas Ede 21.11.2017

Tartu Karlova Kooli 8. klassi õpilane Carmen Ceisy Lehter jagab oma kogemusi, kuidas ta sattus Eesti 2.0 suvekooli Hüppelaud, mis aitas tal jõuda veendumusele, et tema tulevik saab olema seotud tehnoloogiaga:
Pildil on Carmen Ceisy (vasakul) oma tiimiga, kuhu kuulusid ka Eva-Maria, Victoria, Mia Loviisa ja Nora, Hüppelaual arendamas ürituste teavituskeskkonda "MÕHTU".

Müüdimurdjad

Postitas Ede 20.03.2017


Robootika on põnev valdkond, mis lisaks poistele paneb silmad särama ka tüdrukutel. Laagri kooli Lahedad Tüdrukud tõestavad seda veenvalt. 

Väike, aga tubli

Postitas Ede 02.03.2017


Päeval paistab päike,
aga öösel kumab kuu,
olen ise väike,
kuid mu jõud on suur.

Nagu kunagisest multifilmist meelde jäänud Aatomiku laulus, kinnitab ka Peipsi järve lähedal asuv tilluke Voore Põhikool ja selle elurõõmsad õpilased, et tehnoloogiamaailma avastamiseks ja ägedate asjade tegemiseks piisab energiast ja positiivsest suhtumisest.


Kas Sulle tundub, et programmeerima õppida on liiga keeruline? Samamoodi mõtlesid Tartu Ülikooli esmakursuslased Markus ja Kaspar, kuid selle asemel, et juba enne enne alustamist käega lüüa, otsustasid nad luua õppekeskkonna Cody, mis teeb õppimise lihtsamaks. Alljärgevalt kirjutab Markus Kuslap, kuidas neil see idee sündis:Kas internetipoest ostetud kaupu laiali kandes mööda linnatänavaid hääletult vuravad robotid võivad anda vihje, kuidas lahendada hommikusi ummikuid koolimajade ees? Sel mõttel võib olla jumet, kuid päris kindel on see, et millegi uue ja põnevaga alustades tasub haarata võimalusest õppida teiste kogemusest. 

Hakka juba koolis ettevõtjaks!

Postitas Ede 12.09.2016


9.-11. septembril Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimunud esimesel õpilasfirmade loomise maratonil Hakkaton tehnoloogia eripreemia saanud meekonna liige ja Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilane Sander Kukk kirjutab, kuidas sündis idee luua lapsevanemate aega ja liikluskorraldust säästev rakendus "Laps kooli":


Valgamaa Kutseõppekeskus on üks kümnest koolist, kes sai mai lõpus Vabamus toimunud üritusel (pildil) endale bitcoini arvuti. Koos teiste huvilistega asusid nad innukalt kaasa lööma intensiivkursusel, mida viib läbi Silicon Valley ettevõtte 21.co asutaja ning Stanfordi ülikooli õppejõud Balaji Srinivasan. Kuidas Valga noored enne tavalise koolipäeva algust veebikursusel osalemisega toime tulevad, saab lähemalt lugeda nende ajaveebis

24 tunniga 24 korda targemaks!

Postitas Ede 27.04.2016Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilased Kärol Aas ja 
Oliver Sumberg kirjutavad, kuidas oma võistkonnaga Eesti ühe kuumima startupi TransferWise'i hackathonisarja finaalüritusel käimine tekitas neile esmalt paraja šoki, kuid lähtudes vanast tarkuseterast, et pealehakkamine on pool võitu, toibusid nad sealsamas kiiresti:

3D printerid on õpilaste lemmikud

Postitas Ede 26.04.2016Õpilastööde konkursile "Maailmariik Eesti" laekus tänavu kõige enam töid 3D tehnoloogia kategoorias, mis kinnitab, et 3D printerid pakuvad õpilastele võimalusi oma fantaasiat rakendada, lahendada elulisi probleeme ning välja mõelda uusi ja erilisi lahendusi (pildil III kooliastmes teise koha vääriliseks hinnatud Elva Gümnaasiumi õpilaste töö Elva Cube - Raspberry Pi peale ehitatud wifi-ruuter 3D prinditud kuubikujulises kestas).